DCS Apartman Güvenlik Sistemleri | DCS

Teknolojinin günümüz kadar gelişmediği zamanlarda, büyüklerimizin anlattığı hikayelere göre kapı açık yaşanır ve hırsızlık gibi olayların oldukça az olduğu söylenirdi. Ancak günümüzde hırsızlık gibi olayların artması ve bireylerin değerli eşyalarını kaybetme korkusunu da giderek arttırmıştır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve güvenlik sektörünün gelişmesiyle birlikte hemen hemen herkes belli başlı güvenlik önlemlerini almaya yönelmiş olduğunu söylemek mümkündür.

Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize DCS kalitesiyle sunduğumuz apartman güvenlik sistemimizden bahsedeceğiz.

Apartman Güvenlik Sistemi Nedir?

Son dönemlerde apartmanlarda yaşanan hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı bir teknolojik güç olarak kullanılan güvenlik sistemlerine apartman güvenlik sistemleri denmektedir. Günümüzde apartman güvenlik sistemleri, güvenlik güçlerinin sistemleriyle birebir entegre olmakta ve yaşanacak herhangi bir hırsızlık durumu şüphesinde güvenlik güçlerine olayın yaşandığı adres bilgisini göndermektedir.

Apartman güvenlik sistemlerinin var olmasından bu yana hırsızlık olayları ciddi oranda düşüş göstermiştir. Ancak evinde güvenlik sistemi bulundurmayan bireylerin hırsızlık olayı yaşaması kaçınılmaz olacaktır.

DCS apartman güvenlik sistemleri, birçok çeşitten oluşmakta ve bireylerin evine tam güvenlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Çeşitlerini alt başlıklar halinde sizlere tanıtacak olursak;

Kablosuz Alarm Sistemleri; evde yaşanabilecek herhangi bir sıkıntının uyarısını anında veren güvenlik sistemlerindendir. Evinizde yaşanabilecek, yangın riski, su baskını, sızıntı gaz ve hırsızlık gibi olayları içerisinde bulundurduğu yüksek algı mekanizmasıyla anlamakta, güvenlik güçlerine ve size anında haber yollamaktadır. Aynı zamanda kablosuz alarm sistemleri, herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan ve uzaktan rahatça kontrol edilebilen sistemlerden bir tanesidir. Kablolardan hoşlanmıyorsanız, DCS kablosuz alarm sistemlerinden yararlanabilir, evinizi ve apartmanınızı gönül rahatlığıyla sürekli olarak kontrol edebilirsiniz.

Kablolu Alarm Sistemleri; günümüzde en çok tercih edilen alarm sistemlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi bu alarm sisteminin diğerlerine göre daha ucuz olmasıdır. Kablolu alarm sisteminin kablosuz alarm sistemiyle görev açısından herhangi farkı bulunmaktadır. Ancak kablosuz alarm sistemlerine göre bazı dezavantajları bulunmaktadır. Cihazın kabloyla güç alması aynı zamanda kablonun zarar görmesiyle alarm sisteminin devre dışı olacağı anlamına gelmektedir. DCS olarak kablolu alarm sistemi almak isteyen müşterilerimiz için kablonun mümkün mertebe korunmasını ve saklanmasını sağlayacak bir kurulum yapmaktayız.

Parmak izi ve Avuç İçi Okuyucu Güvenlik Sistemleri; günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte parmak izi ve avuç içi okuyucu güvenlik sistemleri, oldukça fazla rağbet gören ve güvenlik açısından en yüksek verimi sağlayan güvenlik sistemleridir. Bunun sebebi bu cihazların içerisinde iki türlü güvenlik mekanizmasının olmasıdır. Bunlardan bir tanesi içerisinde apartman lokasyonlarına göre çeşitli güvenlik yazılımlarının bulunmasıdır. Yani parmak izi veya avuç içi okuyucular başka lokasyonlarda kullanılmaya çalışıldığı zaman cihaz uyarı verir. Böylece cihazın taşınmaması için kendi kendine bir güvenlik sistemi vardır. İkinci olarak parmak izi ve avuç içi hareketine göre apartmanda yaşayan herkesin yazılımsal olarak kaydı yapılmakta ve kişiler bu kayıtlara göre giriş yapabilmektedirler.

Apartmanlar İçin Alarm Sistemi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Apartman güvenlik sistemleri türüne ve kullanış yerine göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin apartmanınıza bağlı bir güvenlik görevlisi varsa güvenlik sistemlerinin kameralı bir şekilde kurulması ve güvenlik tarafından bu kameraların takip edilmesi önerilir. Eğer apartmanınızda herhangi bir güvenlik görevlisi yoksa, evinize veya apartmanınıza koyacağınız güvenlik sisteminin sesli, görüntülü vb. etkenlere sahip diafon modellerinde olması önerilmektedir.

DCS Apartman Güvenlik Sistemleri Kurulum

DCS olarak apartman güvenlik sistemi kurdurmak isteyen siz değerli müşterilerimize Kıbrıs genelinde kurulum ve bakım-onarım hizmeti sağlamaktayız. Kurulum kapsamında DCS güvenlik sistemleriyle yaşadığınız lokasyona gelmekte ve lokasyona göre sizi bilgilendirerek güvenlik sistemlerinizin kurulumunu uzman ekiplerimiz tarafından yapmaktayız. Bununla birlikte kurulum esnasında ve sonrasında siz değerli müşterilerimizi güvenlik sisteminin nasıl kullanılacağı hakkında bilgilendirmekteyiz. DCS olarak güvenlik sistemlerinizde yaşayacağınız herhangi bir sıkıntıda uzman ekibimiz tarafından bakım-onarım hizmeti sunmaktayız.

Related Articles

Yorum

Your email address will not be published.

tr_TRTürkçe
WhatsApp chat