Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır | DCS

Elektik tasarrufu, hane halklarının her zaman merak ettiği ve uygulamaya çalıştığı bir faaliyettir. Ancak lambaları söndürmek her zaman tek çözüm olarak düşünülmemelidir. Elektrik tasarrufu yapılırken kişilerin dikkat etmesi gereken ve uygulaması gereken birçok yol bulunmaktadır.

DCS Cyprus olarak, elektrik tasarrufu için gerekli olan materyalleri ve yapılması gerekenleri siz değerli müşterilerimizle paylaşmak isteriz. Öncelikle elektrik tasarrufunun yapılması için, tasarrufun yapılacağı bölümün net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Elektrik tasarrufunun yapılabileceği bölüm ve materyalleri sizlerle paylaşacak olursak;

Öncelikle ısı sistemlerinden başlamak isteriz. Evdeki ısı kaynağını depolamak ve evin iç ısısının düşmemesini sağlamak elektrik tasarrufu yapmanın önemli noktalarından biri olmaktadır. Bunun sebebi özellikle ısı kaynağı için tüketilen elektriğin neredeyse, elektrik faturasının büyük bir noktasını oluşturduğunu söylemek mümkündür. Özellikle kombiler, elektrikli ısıtıcılar ve klimalar elektrik tüketimini hızlandıran ve ciddi bir miktarda tüketimi arttıran materyallerdir.

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır

Isıyı korumak ve elektrik tasarrufu sağlamak için belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri maddeler halinde açıklayacak olursak;

  • Oturduğunuz apartman veya müstakil evinize mantolama yapmak diğer bir anlamıyla evin içerisindeki ısının dışarı gitmemesini sağlamak, elektrik tasarrufunuzu bir nebze arttırabilmektedir.
  • Pencereler ve kapılara yapacağınız ısı yalıtımı, ısı için kullandığınız elektrikli materyallerin kullanımı azaltmaya yardımcı olacaktır.
  • Evinizde veya iş yerinizde kullandığınız ampullerin dikkatli bir şekilde satın alınması gerekmektedir. Bunun sebebi her ampulün enerji kullanım seviyesinin farklı olmasıdır. Ampulleri daha düşük enerji tüketimine göre alarak elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz.Bunların dışında, ısı için kullandığınız ısıtma araçlarının bakımının yapılmaması ve bozuk çalışması, fazlaca elektrik tüketimine yol açabilmektedir. DCS servis hizmetiyle siz değerli müşterilerimize kullandığınız ısı araçlarının bakım onarımında hizmet vermekteyiz.

Kıbrıs teknik servis hizmetiyle verdiğimiz çaba sonucunda siz değerli müşterilerimizin kombilerinde ve klimalarında herhangi bir elektrik sorunu olup olmamasına dikkat ediyoruz. Ayrıca bu araçların düzenli bakım ve onarımını yaparak, sürekli olan bozulmaları veya sistemsel hataları gidermekte ve bu bozulmaların tekrar olmamasını sağlıyoruz. Özellikle Mağusa teknik servis kapsamında, sizin isteğiniz üzere evinize veya iş yerinize gelerek hızlı ve güvenilir hizmetimizle, elektrik tasarrufunu sağlamanız amacıyla kaliteli bir servis imkânı sunmaktayız.

eletrik faturamı nasıl düşürürüm

Elektrik tasarrufunun sağlanmasının diğer bir yöntemi ise beyaz eşyaların kullanımıdır. Beyaz eşyalar kullanıma ve alanına göre elektrik tüketimi değişen araçlardır. Bu araçlar üzerinden elektrik tasarrufunun sağlanabilmesi için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise şu şekildedir;

Beyaz eşyaların kullanım saatine dikkat edilmesi, elektrik tasarrufunun sağlanmasına yardımcı olabilmektedir. Bunun sebebi elektrik uygulaması kapsamında farklı saatlerde elektrik tüketimi daha ucuz fiyatlandırılabiliyor. Bunun öğrenebilmesi ve uygulanabilmesi için elektriği kullandığınız firmayla iletişim kurarak, elektrik tüketim saatlerini kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda aynı firmadan gelen elektrik faturalarını inceleyebilir ve faturada oluşabilecek yanlışlıkları firmalarla konuşup düzeltebilirsiniz.

Beyaz eşyaların, takıldığı prizden, kullanım yılına göre elektrik tüketimi artabilmektedir. Bu durumda beyaz eşyaların bağlı olduğu prizleri kontrol edebilir ve tasarruflu prizleri kullanarak elektrik tasarrufu yapabilirsiniz.

Son olarak beyaz eşyaların arıza veya bakım gecikmesi sonucu oluşturduğu fazla elektrik tüketiminin engellenmesi için bakım onarım teknik servislerine başvurabilir ve yardım alabilirsiniz.

Kıbrıs teknik servis ve Kıbrıs bakım onarım kapsamında, bizimle iletişime geçen müşterimizle DCS servis hizmeti üzerine anlaşıp daha sonrasında beyaz eşyalarınızın kullanımı ve onarımı gibi konularda sizlere hizmet verebilmekteyiz. Bu hizmet kapsamında elektrikli eşyalarınızın teknik iç aksanı, arıza durumu, elektrik tüketimi ve kapsamlı periyodik bakımında siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Sizde DSC servisi seçerek beyaz eşyalarınızda güvenli ve kaliteli hizmet alabilir, elektrik tasarrufunuzu arttırabilirsiniz.

Related Articles

Yorum

Your email address will not be published.

tr_TRTürkçe
WhatsApp chat